| laSoledad a întrebat:

Daca sterg aplicatia de Instagram de pe telefon, se vor pierde imaginile altora apreciate si salvate de mine, care au fost stocate in aplicatie? Sau se vor pastra in contul meu si le mai pot vedea pe browser? Daca instalez aplicatia pe un telefon nou, se vor incarca acele imagini sau sunt pierdute?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu are legătură contul cu aplicația.
Ele se salvează în cont și le poți accesa de oriunde.

| laSoledad explică (pentru RAY):

Multumesc!

| laSoledad explică (pentru RAY):

Stii cumva daca apar si pe browserul de pe pc imaginile apreciate? Ca vad ca cele salvate apar, dar pe cele apreciate nu le gasesc.

| Catrice a răspuns (pentru laSoledad):

Nici pe aplicație nu le găsesc.
Cele recente apar pe undeva pe la activitate.

| laSoledad explică (pentru Catrice):

Eu am gasit imaginile altora apreciate de mine in sectiunea Settings, la Posts You've Liked. Dar asta doar in aplicatie, pe browser nu vad.

| Catrice a răspuns (pentru laSoledad):

Știam ca pe undeva dar nu îmi mai aminteam unde.
Pe browser nu este nici opțiunea de chat sau aceea de a posta ceva.

| laSoledad explică (pentru Catrice):

Da... pe mine ma interesa ca macar like-urile sa-mi ramana stocate.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca sunt stocate pe serverul lor logic ca nu, dar recomand sa le vezi pe google drive ai gratis 15 gb, nu stiu pentru timp sunt ele acolo pe server sau cati gb ai

https://www.quora.com/How-long-do-photos-stay-on-Instagram

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Once a photo is uploaded, it stays there forever unless one of the following happens:

The user's account is deleted or deactivated
The photo is reported and taken down
The user deletes the photo
However, it must be remembered that people might have reposted, taken a screenshot, or saved it by any other means, therefore, whilst the photo might have been removed from the original page, it still exists elsewhere.

| Andreeush a răspuns:

Nu se va șterge nimic, vor rămâne salvate.

| laSoledad explică (pentru Andreeush):

Mersi! Stii cumva daca apar si pe browserul de pe pc imaginile apreciate? Ca vad ca cele salvate apar, dar pe cele apreciate nu le gasesc.

| Donsavas a răspuns:

Verifica întâi ce e pe browser apoi o ștergi.

| Mariushgv a răspuns:

Nu