| smeeagol a întrebat:

Daca sursa are 20 de pini si placa de baza 24, nu e nici o problema.

3 răspunsuri:
| vader a răspuns:

Merge dar vezi ca mufa de 20 pini intra doar intr-o pozitie in cea de 24 a placii de baza. Va functiona. La fel si cea de 4 pini o poti pune in cea de 6 pini a placii de baza.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai are unul sau chiar 2 de 4 pini pentru procesor din cate stiu. Il conectezi impreuna cu cel de 20 pini. Eu cel putin asa am mai facut si n-a fost vreo problema. Daca e vorba sa lasi doar conectorul de 20 pini fara nimic altceva...nu stiu, n-am incercat.