| BostanDaniel1974 a întrebat:

Daca telefonul mai are 10la% baterie si il pun la incarcat are ceva trebuie sa-l las pana la 0%?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e deloc indicat sa lasi bateria sa se descarce pana se inchide telefonul, asa o distrugi.
Cel mai indicat ar fi sa aiba cicluri de incarcare scurte, sa o pui la incarcat la peste 50% ca sa ii prelungesti durata de viata. De asemenea daca vrei ca bateria sa aiba autonomie mai mare e recomandat sa incarci intre 40 si 60%.
Dar si cum ai zis tu 10% e foarte bine.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E bine sa il pui la 15%, daca il lasi pana la 0% faci mult rau la baterie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine isi lasa telefonul pana la 0 %, nimeni, nici nu sunt gandite pentru asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateriile de azi nu mai au memorie. Poți să le încarci relativ liniștit dacă nu abuzezi

| mazaroi a răspuns:

Nu are nimic man.Eu il pun la incarcat si cand este 50 sau 80

| Crackman a răspuns:

Nu are

| Engür a răspuns:

Eu iti recomand sa-l pui la incarcat pe la 20-30%