| gingergirl1 a întrebat:

Daca tot inchid si deschid telefonul sau scot bateria se stica? Am un telefon in care am card de memorie si ca sa il scot trebuie sa scot si bateria!
Se poate strica?

8 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu,nu cred sa se strice. Evident si eu am scos de multe ori bateria cu el aprins chiar si nu mi so stricat (ce-i drept nu am avut nave spatiale la purtator cum aveti voi numa "Ifonuri" ci un "Dumbphone" Samsung U600.Scoteam bateria direct mai ales cand se bloca.Parerea mea ca telefoanele cu cardul sub baterie sunt cea mai mare porcarie, cea mai mare "ratare" tehnologica, plus ca de fiecare data cand o scoti ti se reseteaza data/ora... Daca scoti bateria des si/sau pornesti sil opresti des nu se strica, dar la porniri si opriri dese telefonul consuma mai mult curent decat in stand by, la fel si cu motoru la semafor.

| Jipa95 a răspuns:

Daca scoti bateria cand telefonul este aprins, exista problema de soft, incet-incet se duce. In schimb, daca o scoti cat timp telefonul este oprit nu vad nici o problema.

| Frank51 a răspuns:

Trebuie sa stingi telefonul inainte sa scoti bateria, asa nu vei avea probleme.

Asa am si eu, si il scot aproape in fiecare zi, uneori nici nu-l mai sting laughing

PS: Sa nu scoti bateria direct.

| Deliiiia a răspuns:

E preferabil sa inchizi telefonul inainte si sa nu repeti procedura de mai mult de 2-3 ori pe zi.

| Xenya a răspuns:

Nu cred.

| Darker a răspuns:

Nu, decat daca exagerezi.

| Lamborghiniasx a răspuns:

Nu.

| MadAlice1 a răspuns:

Nu prea cred, insa, in cele mai multe cazuri da...