| Vlad529 a întrebat:

Daca tot schimb folia de protectie pentru un telefon, poate fi afectat ecranul? Am schimbat 3 folii diferite in 2 zile de cand mi-am luat telefonul si niciuna nu a fost buna - mentionez ca foliile au fost toate puse la service-uri si nu de mine. Ar fi ok sa ii pun o a 4-a folie? (A 5-a, daca luam in considerare si folia cu care a venit. Singura mea frica este sa nu ii deteriorez display-ul sau touch-ul

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Dude, you got a problem! Cel mai frumos iei o carcasa care sa protejeze marginile ecranului si sa nu il lase sa pice cu displayul de sol cand il scapi si aia e. Eu am telefonul de 2 ani, i-am cumparat folie, insa nu i-am pus-o. Arata si acum ca in prima zi, scapat de cateva ori.

| Andreeush a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, numai să fie atent cel care îți pune folia.

| Bizon95 a răspuns:

Depinde
sticla e ok, pentru ca e lipita doar pe margini
dar full glue e MULT mai complicat si mai greu de scos

deci, tine de cine schimba foliile si cat de bine se pricepe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nicio problemă. Nu trebuie neapărat să pui folia la service. Pentru că am văzut la câțiva că nu li s-a pus bine, eu m-am uitat pe Youtube și mi-am pus foliile singură după modelul văzut.

| Petru535 a răspuns:

Nu. N-are nici o problemă atat timp cat este aplicată corect, fără urme sau zgarieturi, iar ecranul este bine curățat înainte de a fi aplicată folia.