| anonim_4396 a întrebat:

Daca un joc nu imi intra in el cand il pornesc inseamna ca nu am leptopul destul de bun? Mi-am cumparat ieri seria Bioshock pe steam si cum sunt la prietena mea am vrut sa joc pe leptopul meu putin primul Bioshock dar cand dau click pe iconita imi arata putin numele "bioshock" si dupa gata. practic nu intra in el. Sunt curios daca e doar leptopul de vina sau e problema cu jocul.
Daca eram acasa il instalam direct pe pc care e foarte bun si in caz de nu mi se deschidea stiam ca nu are pc-ul nici o vina doar jocul dar asa nu stiu ce sa cred.

15 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Oamenii sufera de prostie, tu inclusiv laughing
Decat sa puna intrebari stupide puteau sa intrebe simplu "ce procesor, cat ram si ce placa video ai?,, compara careva specificatiile si gata. Tu nu poti compara 3 componente daca nu iti da un soft informatia asta? Daca iese pur si simplu cred ca e jocul, dar ca sa ne plictisim raspunde la intrebare.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Ce narcisisti suntem mai frate laughing. te-a parasit suck sau care e faza te de tai asa mare, nebuno rolling on the floor

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt mare fa bagaboanto laughing Nu m-a parasit, suck nu moare, el doar se impute laughing

| Kizei a răspuns:

Pai ce specificatii ai la laptop?

Daca nu ai macar specificatiile minime sau nu ai drivere/directx/visual c++ si mai stiu eu ce normal ca nu merge.

| anonim_4396 explică (pentru Kizei):

"drivere/directx/visual c++" le am. cand instalam jocul mi-a facut steam si acele up-dateuri dar nu vrea sa mearga. am incercat sa bag specificatiile pe gamedebate, dar nu erau exacte ca cele de la laptop si asa am lasat-o balta

| Kizei a răspuns (pentru anonim_4396):

Intra unde ai instalat steamul
Steam\steamapps\common\bioshock\builds\release\
Dai right clock pe bioshock.exe te duci la proprietati - compatibility si ii schimbi compatibilitatea pe win 2000 sau xp sp2.

| anonim_4396 explică (pentru Kizei):

Dar am win 7 ultimate pe laptop, cumparat. oricum am sa o las balta, in seara asta am sa dau o fuga acasa sa descarc jocul repede pe pc sa vad daca imi face la fel. multumesc oricum

| Kizei a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa faci si asa.
Oricum doar ca sa stii, nu conteaza ce windows ai sau daca e cumparat sau nu la optiunile de compatibilitate.
Nu te afecteaza in nici un fel daca schimbi setarile de comatibilitate.

| Eduard619 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigur ca indeplinesti cerintele necesare pentru joc...ai driverele video la zi poti sa-mi mai dai mesaj in probleme de genuwinking

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Sunt curios daca nu le indeplinesc, pur si simplu nu imi intra in joc?

| Eduard619 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ideea este ca ori primesti mesaj de eroare ori nu iti intra.

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Nu stiam laughing. cand imi luam jocuri pentru harbul asta de laptop todeauna luam vechi gen gta sau cs dar nu am bagat niciodata ceva modern. bine de stiut

| Eduard619 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-mi ce sistem ai?

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Las-o balta laughing. acum sunt acasa si imi merge pe pc si 1 si infinite, 2 nu l-am instalat. deci era doar leptopul de vina, cum am zis e terci cand vine vorba de jocuri laughing. saracul e din 2009 ce pretentii la el

| Adiiiiiii69 a răspuns:

Pai depinde. daca nu iti da eroare atunci cred ca da