| Kaennox a întrebat:

Daca un televizor are port HDMI, inseamna ca il pot folosi ca si monitor pentru PC?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

DA il poti folosi si ca monitor.

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da, cu conditia sa ai si pe PC HDMI...

| robert35 a răspuns:

Da se poate dar ati trebuie niste cabluri

| xDr0gs a răspuns:

Da,si ca monitor.Dar iti trebuie cablu de conectare la PC.

| SSWK a răspuns:

Da.

| razvanry a răspuns:

Da, dar e putin mai dificil pentru ca trebuie sa dezactivezi ori boxele de la televizor ori celelalte de la PC pentru ca interfata HDMI are fibre si audio si video. Daca era VGA sau DVI era numai video...

| Kaennox explică (pentru razvanry):

Si daca televizorului îi mai pun boxe dupa ce le-am dezactivat pe cele de la PC nu va fi nici o problema nu?

| razvanry a răspuns:

Nu ai ce boxe sa mai pui televizorului din moment ce are interfata HDMI. Orice TV care are HDMI are obligatoriu boxe incorporate...

| Kaennox explică (pentru razvanry):

Eu ma refeream la boxe in plus si mai mari sau...de sunet.,. daca ma intelegi...

| razvanry a răspuns (pentru Kaennox):

"in plus"..adica sa le folosesti si pe cele de la TV cu celelalte care vrei sa le bagi...NU, nu merge.Dar da poti sa bagi altele, in loc de alea de la TV, iar astea de la TV ori se "dezactiveaza" automat ori trebuie tu sa faci asta.

| Kaennox explică (pentru razvanry):

Da...le dezactivez pe cele de la televizor, dar televizorului ii mai pun boxele, nu le leg de pc!