| anonim_4396 a întrebat:

DACA VA MAI ADUCETI AMINTE DE CALCULATOARELE ACELEA CARE MERGEAU PE TELEVIZOR SI INCARCAU JOCURILE DE PE CASETA AUDIO!?

Vreau sa CUMPAR:
HC 91 sau HC 91 PLUS fabricat de ICE FELIX Bucuresti
sau HC 2000
Tel 0723728904
http://www.1000bit.it/lista/i/iceFelix/hc-91_50keys_1.jp g

tel : 0723728904
VREAU SA CUMPAR
HC 91, HC 91 +, HC 91+, HC 2000
de preferat sa aiba si extensie pentru disketa ( imprimanta ) DAR DACA NU AR EXTENSIE INTERFATA TOT VREAU SA CUMPAR.

SUNATI la tel: 0723728904 DACA AVETI DE VANZARE UN CALCULATOR ICE FELIX ZX spectrum sau HC 91, sau HC 91 PLUS, sau HC 2000, Spectrum +2,
ZX Spectrum +3, vreau sa cumpar

ZX Spectrum +3e,
ZX Spectrum +3e, +2e

VREAU SA CUMPAR ORICE CALCULATOR ZX SPECTRUM CU UNITATE DE FLOPPY si mufa RS232

4 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Ce jocuri erau pe zx spectrum inainte who dares wins 2 commando zorro tapper hero predator super soccer dan dare barbarian harrier attack aticatac pac man bomb jack cobra etc erau multe foarte multe nebunie ce sa mai oricum asta a fost doar unul din primele jocuri pe calculator de pe caseta existau din anii 80 dar acestea se mai jucau si in anii 90 bineinteles ca pe urma s-au mai schimbat vremurile au aparut astea moderne de acum oricum zx spectrum sau commodore 64 nu uita lumea ca au fost candva cele mai populare jocuri frumoase vremuri intr-adevar! tehnologia abia se forma in anii 80 la fel a fost si in anii 90

| aumih16 a răspuns:

Oricum asta si cu commodore 64 erau la moda in anii 80-90 dupa s-au demodat iar astazi absolut nimeni nu le mai joaca sau cel putin nu se mai joaca pe asa ceva da erau frumoase atunci in anii 80-90 ca multa lume nu avea calculatoare laptopuri dar pe urma asta este toata lumea avea calculator laptop si asta este dar amintirile raman intotdeauna alea nu ti le i-a nimeni cum am zis spus si data trecuta ca cele doua zx spectrum si commodore 64 lumea nu le uita niciodata erau primele jocuri sau console pe caseta audio uite asa iti dai seama trecand anii timpul viata cum a evoluat tehnologia de a lungul timpului si pana astazi in toate domeniile materiile din lume

| aumih16 a răspuns:

Un lucru imi placea la zx spectrum barele alea de diferite culori cand dadeai sa incepi un joc de exemplu si sunetul ala doamne zgomotos asa iti dadea fiori nu neaparat ca te speria dar iti dadea fiori asa dar iti dadea o senzatie placuta de ziceai spuneai ca esti in transa nu altceva hipnoza foarte tare hahahahahahahaahahahahahhahahhahahhahahahahahaahahahaahahahahahahahahahahahahahahahhahhahaahahahaahahaahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahhahahahahahaahhahaahahahahahahahhahahahahahhahaahahhaahahahahahahahahaahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahhahahahaahhaahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahaahahahaahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahhahahahaahhaahahahhaahhhhahahahahahahahaahhahhahahahahahahahaahahahahahahahhhhaah

| aumih16 a răspuns:

Commodore 64 aparuse prin 1981 iar din 1982 aparuse zx spectrum ce a rezistat la majoritatea pana in 2000 maxim oricum zx spectrum s-a dovedit a fi o varianta mai buna decat commodore 64