| DjAbstraktw a întrebat:

Daca vr sa pun win 10 Pe stick de cati GB ar trebui sa fie 8-16-32?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Eu l-am pus pe un stick de 4, a încăput doar Windows 10 Home.
Recomand unul de 8 sau mai mult.

| Skippy223 a răspuns:

Minim 4 GB.

| Superior a răspuns (pentru Skippy223):

Complet aiurea! Nu poti pune windows 10 pe un stick de 4GB, avand in vedere ca din 4GB poti folosi doar 3, 70GB, iar un windows este peste 4, 20GB, ca atare trebuie sa aiba 8GB, pe langa poate pune driverele, programe ce mai are nevoie, totusi windows 7/8/10 nu poti pune pe un stick de 4GB, doar XP.

| Skippy223 a răspuns (pentru Superior):

Https://www.tenforums.com/......-10-a.html
Pana si in Media Creation Tool, program creat de WINDOWS, pentru instalarea WINDOWS-ului 10, scrie USB Flash Drive MINIM 4GB.
OP, foloseste tutorialul care ti l-am dat, este usor si rapid.

| Skippy223 a răspuns (pentru Skippy223):

Corectie, scrie minim 3 GB.

| Superior a răspuns (pentru Skippy223):

4.17GB,atat are un ISO de windows 10, versiunea din 2016 straight face

| Skippy223 a răspuns (pentru Superior):

Prima optiune nu implica ISO, ci Windows Media Creation Tool.

| AdrianaLacan a răspuns:

Minim 4 GB, dar iti recomand de 8. Sa il formatezi inainte sa il faci bootabil.