| GoDiePlease a întrebat:

Daca vreau sa imi cumpar un procesor nou. cum imi dau seama daca e compatibil cu placa de baza? are legatura cu acel socket?

3 răspunsuri:
| AntiHero a răspuns:

Te uiti la specificatiile placi de baza si a procesorului de exemplu daca scrie socket/soclu 1150 la ambele sunt compatibile, iar daca la una scrie socket/soclu 1155 si la cealalta 1150 nu sunt compatibile. happy

| gelu1970 a răspuns:

Da are legatura, si inca bine de tot.

| LDCCristi a răspuns:

Da! Pe placa de baza scrie pe plasticul peretele ala ce socket ai.