| hUnTERRRRRR a întrebat:

Daca vreau sa imi mai bag 8 gb la laptop voi pierde garantia? Chiar si daca merg la un service autorizat?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In timpul garantiei DOAR firmele acreditate de producator au dreptul de a interveni in orice aparat!
Daca montezi tu memoria sau un service autorizat neacreditat de producator, atunci automat pierzi si garantia.

| hUnTERRRRRR explică (pentru Bula):

Si de unde pot afla care sunt firmele acreditate? l-am luat de la altex

| Bula a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Contactezi in scris reprezentanta firmei producatoare, vei gasi acele firme ori pe site, ori iti vor scrie ei.

| RAY a răspuns:

Eu cand am avut Lenovo am avut dreptul doar la depanero, cand am avut Asus am avut dreptul si la eta2

| hUnTERRRRRR explică (pentru RAY):

Ce este eta2? firma?

| RAY a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Da