| Andrw_9095 a întrebat:

Daca vreau sa-mi reinstalez Windowsul ( Vista ), automat mi se vor sterge toate fisierele personale? Tot ce am eu in calculator? ( filme, muzica, programe, jocuri.)

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Se va sterge tot ce ai in partitia C. Daca esti fata desteapta muti in partitia D sau E sau F...toate folderele personale (doar acelea ...nu poti muta si programe in alta partitie)iar cand instalezi Windows -ul formatezi doar partitia C (atunci cand iti cere ''format'') dar pentru siguranta ta daca ai si un stick de 8-10 Gb transfera folderele personale pe stick si formateaza tot! (asta ca sa nu mai ai emotii daca la vei pierde sau nu)sau mai intamplat cazuri! Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| casian_6775 a răspuns:

Daca tu ai filmele, muzica etc in partitia cu windowsul(de ex:C) atunci Da ti se va sterge tot. Dar daca fisierele tale personale sunt pe alta partitie(de exbig grin, E) NU se vor sterge.Totusi depinde de setarea care o faci cand instalezi windowsul, poti seta sa ti se stearga doar C sau tot calculatorul. Daca e prima data mai bine adu pe cineva care se pricepetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact.Mai intai trebuie sa-ti faci back-up dar ai grija la setari ca backup-ul poate fi de mai multe feluri.Adk partial sau total. Uita-te bine la setari mai intai sau fa ti tu singur back up pe dvd uri, hdd extern, blue ray etc.
sal

| danyelle_5059 a răspuns:

Ai grija ca Windowsul Vista e prost rau se duce repede crede-ma am avut si eu. Este cam pacatos. Incearca sa le mutzi pe stick sau CD. Sau incearca sa le mutzi pe D sau E.