| DenisIonut01 a întrebat:

Daca vreau sa mut/copiez 135 GB pe un hard extern usb 2.0 de pe laptop cam cate ore imi ia?

p.s trebuie sa merg la cineva sa imi copiez datele pe hardu lui si apoi sa mi le copiez inapoi in laptop si ma preseaza timpul, nu zic ca stie cineva dar cu aproximatie sa imi fac o idee.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai depinde. la mine media este de 20 MB/s (am un SSD si un HDD extern prin USB 2.0 WD). sa zicem ca intr-un minut copiaza 1.2 GB deci cam vreo 2 ore. insa repet viteza poate fi mai mare sau mai mica

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Si eu am unul si in momentul copierii, adica scrierii datelor pe el imi arata o viteza de cca. 23 mb/s. La citirea datelor de pe el si la scrierea lor pe hdd-ul intern viteza e ceva mai mare.Mai depinde si de datele ce vor fi transferate dar o medie cred ca ar fi o ora si 40 de minute.

| DenisIonut01 explică:

Multumesc amandurora de raspuns, am ajuns la destinatie si am vazut ca ar dura 2 ore si ceva.Inca ceva ce nu am observat poate mai primesc un raspuns. La copiere sau la mutare se transfera fisierele mai repede?