| RazboiniCool123 a întrebat:

Daca vrei sa devii web development iti trebuie matematica?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Web development nu ajungi. Maxim web developer. Si da, ca programator ai nevoie de matematica. Programarea fara matematica nu prea exista pentru ca nu poti avea acea gandire de care ai nevoie

| JicaContra a răspuns:

Ala ca eu, ala ca beu
matematica e o umbrela, cu FOARTE multe ramuri, sa spui ca iti trebuie "matematica" e o tampenie, in mod categoric nu iti trebuiesc marea majoritate ZDROBITOARE a ramurilor matematice, iti trebuie algoritmica, si poate (poate pentru ca in general la web development NU prea ajungi sa folosesti asa ceva) baze de numeratie si aritmetica in baze de numeratie, astea sunt cam hai sa zicem 5% din matematica (si am umflat cifra serios)

asa ca nu lasa toti amaratii care habar nu au dar vor sa te descurajeze ca sa se simta ei superiori ca fara matematica nu faci nimic in informatica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informatica.