| TiggerO a întrebat:

Dati-mi si mie niste tutoriale de PHP, Ajax, XTML, C#, Java? Dati-mi si pentru alte limbaje de programare pe care le considerati importante. Dati-mi si pentru lucruri care vi se par normal sa le stiu sa le fac pe calculator. Idul meu este tiggerost

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand faci o greseala mare sa ta apuci de 100 de limbaje deodata. incepe usor cu un limbaj (asta daca ai facut partea de algoritmica in psudocod, stii cum sa creez un algoritm, cum sa il optimizezi, ce sunt ale styructuri repetitive, ce sunt alea structuri de decizie, ce e aia o variabila).

Odata ce stapanestri un limbaj cat de cat (si aici ti as recomanda c/c++) pe urma treci mai departe. Daca te apuci de 100 deodata nu ai sa faci decat o mare varza in capul tau.

| Cataliin a răspuns:

Sunt prea multe. Concentreazate pe un numar limitat de limbaje ca apoi o sa inebunesti. In primis gaseste o carte de php si una de XML, invata bazele si apoi incearca sa dezvoltezi un webservice folosind php, mysql, xml, si json ca si asta http://www.ipaste.eu/view.php?id=1165