| charlie the alien a întrebat:

Dau funda. Am un telefon nokia 5230 cu un card pe care scrie 2Gb microSD, dar telefonul imi citeste doar 1Gb. Ce pot face sa-mi citeasca restul de 1giga?

Răspuns Câştigător
| PisicaAristocrata a răspuns:

Ia-ti cititor de card, baga cardul in comp, deschide my computer, da click dreapta pe icon ul cu cardul. Il formatezi; la capacity trebuie sa arate 2gb.

1 răspuns:
| Dannyjj a răspuns:

Incearca sa formatezi cardul, daca nu merge atunci poti sa-l dai la schimb pe unul de 1GB plus diferenta.winking