| mariussf18 a întrebat:

Dau funda celui care imi recomanda cel mai potrivit linux pentru laptopul meu hp510 HDD 40GB, RAM 512, PROCESOR INTEL CELERON M 1. 60ghz si placa video de 128mb. Vreu un linux care sa se miste super bine pe configuratia de mai sus.

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Linux Mint.

| lpavel a răspuns:

Pentru un laptop ca asta, XP e cel mai bun! Uita de Linux! Sorry dar asta-i adevarul...

| mariussf18 explică (pentru lpavel):

De ce zici asta?

| lpavel a răspuns (pentru mariussf18):

Nu am timp sa-ti explic dar incearca si te vei convinge! Nici macar win 7 nu e bun, dar linux?

| mariussf18 explică (pentru lpavel):

Din cate stiu sunt foarte multe tipuri de linux si mai stiu ca unele sunt foarte indicate pentru configurati mai slabe. Deci nu are nici o treaba win 7 cu linux e o diferenta foarte mare.