| ionel27ro a întrebat:

Dau funda celui care ma ajuta sa instalez un firmware la un televizor LG 32LJ500V. Mentionez ca am incercat in toate modurile dar nu este recunoacut de televizor softu. Multumesc anticipat pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Incearca sa pui fisierul.pkg intr-un folder LG_DTV pe stick.
Daca tot nu functioneaza, incearca sa contactezi un reprezentant LG : https://www.lg.com/ro/suport/contact/chat-email

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

1. Copiaza fisierul "GEMINI_ALL_EU_NT72461_ALL_V3.280_20180202.pkg" din arhiva descarcata de pe site-ul oficial in root-ul stickului ( direct in acel drive, fara alte subfoldere ).
2. Opresti TV-ul
3. Introduci Stick-ul in portul USB al televizorului
4. Pornesti TV-ul
5. Astepti aproximativ 1 minut. Pe televizor ar trebui sa apara : "Software upgrading in progress……"
6. Dupa restartarea automata, scoti stick-ul cand logoul LG apare pe ecran
7. Verifici versiunea "version(V 3.280)" apasand de trei opi pe butonul 'mute'.

Mult succes!

| ionel27ro explică (pentru PainTech):

Am facut cum ai spus si nu merge, nu-mi recunoate softu

| PainTech a răspuns (pentru ionel27ro):

Incearca sa pui fisierul.pkg intr-un folder LG_DTV pe stick.
Daca tot nu functioneaza, incearca sa contactezi un reprezentant LG : https://www.lg.com/ro/suport/contact/chat-email

| PainTech a răspuns:

PS : Site oficial : https://www.lg.com/......e-firmware

Daca tot nu functioneaza, incearca sa schimbi formatul stick-ului.

| ionel27ro explică (pentru PainTech):

Acum este FAT32