| ionel27ro a întrebat:

Dau funda celui care ma ajuta si pe mine sa scap de delay. Am un Android tv-box H96 Max X2 si am o problema cu delay pe Youtube, filme pe aplicatie si tv pe aplicatie. De fiecare data cand scot si pun la loc hdmi din tv isi revine pentru o perioada de timp, nu mai are delay(sunetul nu e tot una cu imaginea). Stie cineva ce setari pot face sau ce sa-i fac sa nu mai am niciodata delay?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema este de la vitezele de decodare a semnalului video si de sunet.
Cauta la setarile player-ului ajustarea sincronizarii audio/video.

| JicaContra a răspuns:

Asta e o problema ilogica, sa mearga dupa ce scoti hdmi
asa ca mergi cu el la garantie, pare nou!
si sa nu uiti sa subliniezi acolo ca o perioada de timp merge, altfel vor face teste 1-2 minute si o sa declare ca n'are nici pe dracu'