| Glumeam0M_1320 a întrebat:

Dau funda! Exista vreo posibilitate de a marii numarul de sloturi pentru placutele de RAMI. ceva placa, cum ar fi placa video si pe aceea placa sa fie puse placutele de rami?

3 răspunsuri:
| mortallx a răspuns:

Ca sa maresti sloturile pentru rami, iti trebuie alta placa de baza. Daca noua placa de baza nu este compatibila cu piesele vechi, atunci trebuie alte piese.

| mortallx a răspuns:

Denis nu poate nici asta. Daca placa ei de baza duce maxim sa zicem 1 gb ram si la 400 frecventa, nu poate.Aici depinde si ce tip de ram duce placa ta de baza, cat trebuie sa aiba frecventa si memoria ramilor.

| denis112 a răspuns:

Nu, poti sa iti cumperi rami mai mari ...de exemplu o placuta eu am 2 placute de 2 GBhappy