| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda!
Salut! De ceva timp am niste probleme cu un Xbox 360 Slim 250GB. Mai precis probleme cu serviciul Xbox Live. Am inclus un link la un videoclip pe care l-am facut pentru a va arata problema.
Cand incerc sa-mi schimb Gamertag-ul primesc eroarea 800700E8 si de asemenea cand imi creez un cont nou de Xbox Live nu-mi apare fereastra de achizitionare pentru Xbox Live Gold, ceea ce am vazut ca ar trebui sa apara.
De asemenea cand testez conexiunea la Xbox Live nu primesc nicio eroare.
As vrea sa stiu care e problema si cum o rezolv pentru ca eu, nici dupa un an nu i-am dat de cap.
Link videoclip : https://www.youtube.com/watch?v=Dw7CBWcjRXY

2 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Dai un Clear the system cache si fa-i un Power Cycle.

Pentru faza cu Xbox Live Gold verifica pe ce regiune este setata consola.

| Andrei1235708 a răspuns (pentru DrGeorge):

Am facut cele doua, nicio schimbare. Consola este setata pe Other.