| TeoTheDarkGuy a întrebat:

! Salut TPU! as vrea si eu se aflu mai multe chestii despre flood?
1)Cum as putea sa dau flood unui ip? din cmd
2)Exista vreun risc daca dau flood cuiva? adica sa imi taie netu... sunt la UPC
3) Ce v-a pati Pc respectivului?
Si daca nu i-as da flood ce as putea sa ii dau ca sa ii bag un troian in pc sau un script ceva sa ii inchida calculatoru...

6 răspunsuri:
| TeoTheDarkGuy explică:

Aa da si cum aflu IP respectivului... va rog ajutati-ma vreau sa ii platesc cuiva cu aceeasi moneda

| sikmariusik a răspuns (pentru TeoTheDarkGuy):

Flood-ul reprezinta traficul creat de un anumit calculator care deschide multe conexiuni si face trafic pe ele!
Metoda cea mai simpla pentru a flooda pe cineva este prin comanda ping IP -t -l 65000 (persoanei, serverului) insa aceasta functioneaza doar in cazul in care calculatorul vizat nu are firewall! Sunt diverse softuri pe net care fac lucruri mult avansate!
In ceea ce priveste sa aflii ip-ul cuiva trebuie sa fii intr-o conexiune cu el

| TeoTheDarkGuy explică:

... si cum pot sa intru intr-o conexiune cu el pe mess nu merge sau pe facebook?

| TeoTheDarkGuy explică:

Sapte_up da-mi add sa mai vorbim big grin

| Iulian_Neata_1996 a răspuns:

Nu este nici un risc si sa ii dai flood iti dau o comenzi
comenzi:
ping -f ip_victima (pentru un flood ip standart)
ping -t -l 65000 ip_victima (un flood ip cu 65. 000kb)
ping -t -l 45000 ip_victima (un flood ip cu 45. 000kb)
ping -t -l 25000 ip_victima (un flood ip cu 25. 000kb)
ping -t -l 15000 Ip_victima (un flood ip cu 12.000)
pc respectiv nu va avea net

| George1258 a răspuns:

Salut. 1. ping IP -t -l 65000
2. nu iti taie internetul. daca persoana careia i-ai dat flood iti face reclamatie la politie, in cel mai bun caz scapi cu o amenda. in cel mai rau caz, poti sa iei de la 2 la 10 ani de puscarie pentru atac cibernetic
3. ii va pica internetul