| Trump147 a întrebat:

DAU FUNDITA!
De curand mi-am pus Windows 7, si nu prea stiu sa-l folosesc deoarece e diferit de XP.
Am o intrebare: Cum pot elimina pictogramele din coltul din stanga-jos din aceasta imagine si de asemenea sa-mi adaug eu ce pictograme doresc : http://i53.tinypic.com/2dlspec.jpg
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| vigome a răspuns:

Clic dreapta pe icoana si apoi selectezi,, eliminare de la bara de activitati". Ca sa pui,, tragi" cu mausul icoana in aceasta zona.
Deasemenea pentru a pune in aceasta zona o icoana la unele dintre ele poti face acest lucru si cu ...clic dreapta pe icoana si apoi selectezi fixare la bara de activitati. Bafta!

4 răspunsuri:
| enamel a răspuns:

Click dreapta si apoi "Unpin this program from taskbar" daca vrei sa scapi de ele, iar daca vrei sa iti pui altele noi, deschizi programul iar pe pictograma din taskbar click dreapta--> "Pin this program to taskbar"...big grin

| DonAnonymius a răspuns:

Da-i click dreapta si daca ai windows 7 in romana iti va aparea "anulare fixare program la bara de activitati". Apesi pe el si va disparea de acolo.Ca sa adaugi trebui doar sa duci cu mouse-ul iconita programului acolo.

| inutsa a răspuns:

Click dreapta apoi trebuie sa iti apara o chestie.si acolo trebuie sa fie si ANULARE FIXARE PROGRAM LA BARA DE ACTIVITATI

| Trump147 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. i-am dat celui care mi-a raspuns primul