| lorena1gianinak a întrebat:

De ce iphone 12 pro Max nu vine cu încărcător în cutie? Mi se pare o prostie sincer. Are doar cablu de alimentare atât... fără căști și fără încărcător.

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca multi cumparatori de 12 au avut deja alt iPhone si au casti/incarcator prin casa.

| Frank51 a răspuns:

Din considerente "ecologice".

| lorena1gianinak explică (pentru Frank51):

Cu ce ajuta ăștia natura dacă nu pun încărcător? laughing

| Frank51 a răspuns (pentru lorena1gianinak):

E și greu de gândit. Se economisesc TW de energie, carton(care e și făcut din copaci), plastic, cupru, șamd. Se micșorează și cantitatea de emisii introduse în aer.

| Lukasssz a răspuns:

Ca sa faci bani in plus..fomistii dracu

| Crackman a răspuns:

Apple o supe ca este din motive pur ecologice ( poluaza mult sa produci ) dar dacă faci prin absurd separat aduci și carton și încărcător
Deci pentru bani

| alexalx1234 a răspuns:

Foamea de bani e motivul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? Pentru ca se poate. Oricum il cumpara toti

| lorena1gianinak explică (pentru anonim_4396):

Daa cel mai logic răspuns vrei sa te mint laughing

| Monst a răspuns:

Este o strategie de afaceri fiindca ei zic asa "polueaza" mediul daca le arunci si te duci ca fraierul dai 100 -150 de lei pe un capat d-ala de incarcator si vreo 200-300 pe casti originale si asa castiga ei mai multi bani.