| Rosu_Georgiana_1993 a întrebat:

De 2 zile monitorul nu se mai deschide (adică unitatea pornește dar monitorul nu, monitorul are un bec mic în stânga jos care când are curent e galben dar acum e stână ca și cum n-ar avea curent). Nu e de la cabluri am verificat. Ajutor!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca e "stână" cauta si tu un cioban, ca stie el ce sa-i faca! Asa ca du-l la stână (service)!

| halogen001 a răspuns:

Daca nu se aprinde becul din stanga jos, daca ai incercat si alt cablu de alimentare la priza si tot nu se aprinde atunci e posibil sa fie o defectiune pe care sa nu o poti remedia usor. Poate fi o siguranta intrerupta, poate fi o defectiune la sursa de curent si in acest caz ar trebui dus la reparat.

| Noitra a răspuns:

Daca monitorul nu porneste deloc, inseamna ca s-a ars. Daca el porneste dar nu se vede nimic pe ecran, inseamnca ca s-a stricat placa video. happy