| yfgsdufsdhfgyfrhwer a întrebat:

De aseara am observat ca nu mai am semnal la telefon, prima data am crezut ca e din cauza telefonului, asa ca am luat cartela si am introdus-o in alt telefon, si tot nu avea semnal( am pus alta cartela in si telefonul meu si cu ea aveam semnal). Nu si-a mai revenit! Care credeti ca este problema?

Răspuns Câştigător
| Mirrre a răspuns:

Nu are semnal cartela..trebuie sa te du la Orange/Vodafone/Cosmote si ei iti vor da o cartela noua cu acelasi nr de tel.Dar mentionez ca vei pierde numerele de tel. Si eu la fel am patit.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te duci la un magazin de aceeasi firma cu cartela ca sa ti-o repare.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Cartela este de vina, mi s-a intamplat si mie. Mergi la Orange sau Vodafone sau unde ai tu telefonul. NU iti vei pierde numarul de telefon. Daca ai numere de telefon salvate pe sim, muta-le in memoria telefonului, ca sa nu le pierzi.
Nu costa nimic, cel putin la Orange unde sunt eu.

| dexter7 a răspuns:

Exact acelasi lucru mi s-a intamplat mie azi sad am cartela de mult timp si acum si-a pierdut semnalul, a murit de tot. Am inteles ca e din cauza demagnetizarii cip-ului din sim. Cei de la Orange(ca despre cartela lor e vorba) au spus ca mi-o inlocuiesc cu alta cu acelasi numar doar ca numerele de pe cartela nu mai pot fi recuperate...

| Mârr a răspuns:

Poate ti s-a magnetizat cartela. Ai tinut telefonul pe langa magneti sau ceva de ganul thinking