| Illuminati2016 a întrebat:

De cand au venit cei de la RDS si mi-au bagat modemul lor cu fibra optica l-au legat la routerul vechi si din cate am inteles 300mbps este cel mai mic abonament.Routerul duce 300mbps dar avea cablu cat5(max 100mbps) si l-am schimbat cu unul cat5e(max 1gbps) si tot 100 mbps am. Oare care o fi problema? Problema asta o am eu si un prieten.Alt prieten care nu avea router separat are 300mbps

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Modem-ul montat de cei de la RDS la tine īn casă e de fapt un ONT ( ZTE 660F - cel mai prost echipament posibil ). Acesta trebuia pus în modul bridge.
Dar ce să le ceri "doreilor" de la RDS? Sunt specialiști în facut găuri și lipit fibra cu "aitiu'" la ei e mai greu!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cere fibra optica de la rds.

| Zaygon a răspuns:

Ce router ai tu?

| Raducons a răspuns:

Cu router merge mai greu ca direct, mai conteaza si distanta, semnalul, obstacolele