| Fernando9Torres a întrebat:

De când cu orele astea online a trebuit sa trec netul de la pc pe net de wi fi. Totul ok, doar ca de când am trecut nu mai am net le pc. Am sunat pentru informații și mi-au zis ca trebuie sa bag parola de pe spate in pc. Ok, cum ajung in punctul ăla? Sau cum ar trebui sa fac?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci ai trecut de pe netul de la PC pe... netul Wi-Fi? Adica? Ai luat un adaptor wireless?

Nu mai ai net la pc, adica cum? Cu cablul in el?

| RKBlue a răspuns:

Pe spatele ruterului se afla WLAN Key.Acolo este parola de wifi.
O introduci pe calculator, unde ti-o cere(ca sa bagi parola de wifi difera de la un computer la altul.De obicei, mergi la semnul unde iti arata ca ai internet sau nu, in marginea de jos a monitorului, si apesi pe el.De acolo, gasesti locul in care pui parola.

| Fernando9Torres explică (pentru DoarBogdan):

Aveam modem înainte, și modemul ăla se poate face și wi-fi. Nu știu exact sa îți explic, ca taica meu l-o trecut. Ideea e ca doamna aia de la digi a zic ca "acum ca ești in modul wi fi trebuie sa bagi parola in pc pentru net"?‍♂️

| Fernando9Torres explică (pentru RKBlue):

Dacă dau la semnul unde e netul, îmi apare ca se conectează și pe urma îmi da eroare. Ideea e ca nu știu locul unde e pentru parola? Acolo unde îți cere și username?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Pai PC-ul nu prinde Wi-Fi decat cu adaptor. In rest el merge doar prin cablu.

| Fernando9Torres explică (pentru DoarBogdan):

Am cablul cu net in pc

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Atunci ia intra pe 192.168.1.1 sau 192.168.0.1 (admin, admin) si fa-i o configurare din nou.

| Fernando9Torres explică (pentru DoarBogdan):

M-am gândit și la asta, dar dacă aia de la digi au zis ca trebuie sa bag doar parola de pe spatele modemului credeam ca nu știu eu unde trebuie băgată?‍♂️

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe pc, intrii in start, scrii cmd, apesi enter, scrii in consola: ipconfig renew
daca nu merge dai click dreapta sau dublu click jos la net si stergi conexiunea si faci alta