| berlin a întrebat:

De cate ori deschid pc imi apare o iconita cu mesaju acesta error reading url the operation timet aut si imi deschide antivirusu scaneaza dar tot ramane pe ecran ce trebuie sa fac?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De aici iei Bitdefender. Instalezi un fisier si-i dai Scan: http://quickscan.bitdefender.com/ro?reg=ro
Daca nu merge incearca si cu asta: https://www.malwarebytes.com/trial/

| Iunix a răspuns:

Instalează Bitdefender îi cazul în care ai vreun virus.

| berlin explică (pentru Iunix):

Am avast dar nul sterge

| Iunix a răspuns (pentru berlin):

Ok... am avut și eu Avast timp de 2 ani, deci știu cam ce poate și cum se descurcă. Însă, acum când stau să mă gândesc e chiar... na, am luat de exemplu o dată un virus care mă conecta la diverse site-uri infectate fără ca eu să știu, nu îmi arăta nimic în browser. Eu îți recomand să instalezi bitdefender, poți să instalezi o versiune premium in trial pentru 30 de zile și să dai pe „ Scanare Sistem ", nu scanare rapidă. Dacă nu merge mai poți încerca AVG, pe mine m-a ajutat să scap de acel virus, a fost chiar foarte bun dar e nasol la dezinstalare, îți rămân tot felul de meniuri și părți din el prin sistem. Adică, dacă instalezi AVG, cureți sistemul și după îl dezinstalezi, de exemplu când apeți click dreapta o să îți mai rămână obțiunea „ Scanează cu AVG " de exemplu.Un alt antivirus ce ți-l recomand este Malwarebytes, dar repet, prima dată încearcă Bitdefender,

| berlin explică (pentru Iunix):

De unde iau bit deferder am intrat pe Google dar nu pot sa-l iau

| Țoglă a răspuns:

Dezinstalează AV. Pune un BitDefender.

| berlin explică (pentru Țoglă):

Daca scanez online cu bit defender oare merge

| Țoglă a răspuns (pentru berlin):

Nu merge, instalează-l.

| Juviia a răspuns:

De cate ori deschizi PC-ul iti apare o iconita cu mesajul mai invata gramatica

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Utorent ori de pe site oficial

| berlin explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Nu folosesc utorent locuiesc la tara am viteza mica la net