| 123Ana a întrebat:

De cate ori pot folosi asigurarea pentru telefon? De exemplu acum o luna mi-am mai reparat telefonul prin asigurare și l-am stricat iar și vreau sa știu dacă pot sa îl mai repar cu asigurarea

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asigurarea acopera doar defectiunile din fabricatie a telefonului, nu si defectiunile care se produc din vina ta. Nu stiu sa existe o limita.

| 123Ana explică (pentru Ioandelasal):

Vorbesc despre asigurare nu despre garanție, e total diferit

| Ioandelasal a răspuns (pentru 123Ana):

N-am auzit pana acum de asigurare pentru telefon, de aceea m-am gandit doar la garantie.
Cu asigurarea nu cred ca este limita de reparare, pe timpul valabilitatii acesteia.

| dani178 a răspuns:

Citeste in contractul pe care l-ai facut cu compania respectiva.Stiu ca la Vdf il poti repara de 2 ori pe asigurare