| IonutX197 a întrebat:

De cateodata mi se blocheaza pc-ul si se aude un barait in boxe, ori isi revine la loc ori isi da restart.
Am un amd sempron x190 2.50 ghz CPU, ram 4 GB si placa video e Nvidia Geforce 7025 de 256 mb cred incorporata. S-ar putea sa fie si de la windows? Am windows 7 Home Premium dar mai are cateva zile si expira.

6 răspunsuri:
| Andreimacinca1 a răspuns:

La pc-ul pe care-l ai n-ar trebui sa ai windows 7, asta ar fi o cauza.

| MasterOfDark2017 a răspuns:

Temperatura, verifica coolerele de praf si sursa poate sa mai fie una din posibilitati

| MortalX a răspuns:

Pune-ti Windows XP (pentru ca nu consuma la fel de multe resurse), Asigura-te ca in interiorul pc-ului toate cablurile sunt conectate cum trebuie (si curata-l de praf, pentru ca acesta poate face pc-ul sa nu mai porneasca deloc!)

| IonutX197 explică (pentru Andreimacinca1):

Nu mi-a m-ai facut pana acum

| IonutX197 explică (pentru MasterOfDark2017):

Temperatura e de 29, 30 am verificat eu si de praf doar ce l-am sters

| IonutX197 explică (pentru MortalX):

Nu este praf si nu pun XP deoarece pc-ul meu nu e destul de bun pentru un joc care vreau sa-l joc. Pe xp acel joc merge mai prost iar pe 7 merge mai bine