| resp3ct a întrebat:

De cateva ori pe zi se aude sunetul acela de notificare windows, sunet ce se aude la maxim peste muzica (am incercat sa pun system sounds pe mute din volume mixer, tot asa se aude). Nu fac nimic deosebit cand "se trezeste" acel sunet enervant ci doar browsing / vazut vreun film / ascultat muzica etc. Este extrem de enervant, mai ales cand ascult muzica / vad filme cu castile si se aude acel sunet la maxim din senin...
Cum pot rezolva problema cu sunetul acela de notificare desi am "no new notifications"? Mentionez ca acel sunet apare chiar si daca nu sunt la pc, pur si simplu se aude din senin.

2 răspunsuri:
| resp3ct explică:

E sunetul specific notificarilor din Windows, n-are treaba cu niciun program separat (mai ales ca se intampla in diferite momente, pot doar sa ascult muzica sau doar sa vad un film, cum spuneam, nu are legatura cu vreun program in general)

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ai acceptat notificările de la ceva browser? Poate de acolo ar fi!
Și eu o pățesc, dar mai ales atunci când citesc povești de groază, iar eu citesc povești de groază destul de des.