| anonim_4396 a întrebat:

De cateva saptamani imi paraie laptop-ul atunci cand volumul este dat mai tare si ascult muzica.
Precizez ca tot timpul este la incarcat din cauza bateriei. Cand scot alimentatorul se inchide laptopul( tocmai din cauza bateriei). Problema cu bateria e de mult timp, insa cea cu sunetul, cum spuneam de cateva saptamani. Chiar daca volumul din laptop e dat mai incet si cel de pe Youtube, de exemplu dat la maxim e aceeasi problema. Oriunde as asculta, paraie (nu foarte tare, dar paraie).
Care este problema?
In iunie i-am schimbat placa de baza la service.

Răspuns Câştigător
| CristiChristian1999 a răspuns:

Difuzoarele sunt problema.

| anonim_4396 explică (pentru CristiChristian1999):

Ai idee din ce cauza asa dintr-o data?
Multumesc.

| CristiChristian1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil e ceva în difuzor(ceva solid), oricum trebuie schimbate.

| anonim_4396 explică (pentru CristiChristian1999):

Multumesc frumos! happy

4 răspunsuri:
| Tibi45 a răspuns:

Este posibil ca acumulatorul să fie defect, fiind necesară înlocuirea sa (şi acumulatoarele au o unumită durată de viaţă, care depinde de numărul de cicluri de încărcare/descărcare la care au fost supuse - cca. 600).
Verifică acest aspect tehnic! Numai bine.