| roberta999 a întrebat:

De cateva zile imi apar pe youtube si pe alte site-uri pe care de obicei apareau reclame normale, reclame cu material pornografic.Imi puteti spune cauza? Si solutia? VA ROG.Multumesc. big grin

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai accesat astfel de site-uri și nu ai un antivirus corespuinzător, tocmai te-ai ales cu un addware-spyware ce îti face viața„porno" și pe youtube.
Remediu:
Dezinfecție cu avria rescue disc sau kaspersky rescue cd.
Eu le folosesc pe ambele în depanare și sunt foarte eficiente.Pentru tine recomand mai degrabă Avira că este mai accesibil pentru tine.Îl poți descărca de aici:
http://www.avira.com/......cue-system
de unde vie selecta spre dowload ISO nu exe-ul.
După descărcare scrie ISO-ul pe un cd cu dublu clik și ți se va deschide cu ce ai tu pentru scris imagini. Dacă ai nero se va deschide precis.
Scrie ISo-ul pe un cd și apoi butează de pe el.
După bu\tare, dacă nu ai net de la RDS sau romtelecom seva actualiza antivirusul.Și asă are deja cea mai nouă bază de date, deci e ok să îl folosești.
Din Advanceed setează să șteragă firușii nu să îi redenumească
Dă-i scan și așteapă să își facă treaba.La final ar trebui să ai un Wingoz dezinfectat și devirusat.în caz că apar disfuncții e sistem crează un cont nou de administrator sau user și folosește-l pe acela până iei legătura cu mine, ca să te îndrum cum să repari sistemul cu sechele după devirusare, schele datorită malware-ului.Succes

| roberta999 explică (pentru DeyCj):

Multumesc pentru raspuns... sper sa reusesc. (nu am accesat site-uri de gen de aceea nu stiam de ce imi apar)

2 răspunsuri:
| TheMarius a răspuns:

Renunta la pornografie!