|

De cateva zile incerc sa ma conectez pe Facebook, dar e blocat temporar. Imi tot cere sa confirm identitatea si singura optiune disponibila e poza cu buletinul, carnetul de sofer sau pasaportul. N-am dat de carnet inca si nu am avut nevoie de pasaport, deci ies din poveste. Ramane buletinul, dar nu prea as vrea... o cunostiinta a patit tot asa o faza (tot Facebook) si mai tarziu s-a trezit ca i-au fost furate datele. Potrivit mesajului de la Support, ar trebui sa am si alte variante de verificare si confirmare a identitatii... numai ca nu apar. Am incercat de pe telefon, PC si tableta. Am incercat pe aplicatie, atat cea standard, cat si Lite, pe Chrome, Mozzila, Opera si Internet Explorer. N-are cum sa fie o problema de la dispozitiv sau browser. Cum sa fac sa-mi deblochez contul? Daca nu fac nimic, se deblocheaza oricum dupa o perioada (din moment ce zice ca e doar temporar blocat)? Daca da, cat timp?

3 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Contul nu se va debloca singur.
Daca nu ai incredere, poti blura unele parti din buletin ( Seria, numarul, ultimile 6 cifre din CNP, etc. )

2 răspunsuri:
| a răspuns:

Temporar pana verifici tu identiatea.Si in al 2-lea rand Facebook nu vinde date.Asta sa fie clar.Fa-ti poza la buletin fara grija ca nu patesti nimic

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Eu nu cred ca se va debloca. Mi se pare ca si mie m-i s-a intamplat asta cand din greseala mi-am setat varsta mai mica de 16 ani sau ceva. Chestiia cu furatul datelor nu prea o cred doar daca are ceva cu chestia asta recenta de la Facebook cu analytic ceva. Nu ai cum sa il deblochezi fara ce iti cere, dupa cum stiu.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează