| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile ma bate gandu' sa-mi iau o pereche de casti, merita trecerea de la beats solo 2 la asa ceva? Plus ca e o oferta cam greu de refuzatlaughing

https://m.emag.ro/......DM2ZQ2BBM/

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Parerea mea este ca Beat solo 2 cu fir au mai multa fidelitate decat niste casti wireless chiar daca sunt Sennheiser.Semnalul audio este codat digital pentru a fi transmis apoi receptionat amplificat decodat iar amplificat din nou si redat in casti.
Nu mai este chiar acelasi lucru.
In amplificatorul meu proiectantii s-au straduit sa am cat mai putina reactie negativa, am finali speciali care lucreaza in clasa A, condensatori audio high grade etc
Amplificatorul din interiorul castilor in afara faptului ca primeste un semnal audio alterat de zeci de prelucrari, este un amplificator mediocru.Cine nu are ureche nu face diferenta.

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Panamax bate campii serios, si i-ai mai dat si funda
nu degeaba ma ignora, ca s-a plictisit de cate ori i-am demonstrat ca abereaza

transmiterea semnalului analogic are bruieri si distorsiuni, cu cat e mai mare distanta pe care se transmite analog
si este foarte usor acum sa MANANCI RAHAT si sa intorci ideea complet pe dos pentru ca au apus vremurile cand audio era numai analogic, si aveam zgomot de fond in castile conectate analogic, asa ca nimeni din ziua de azi nu mai stie ce e aia

iar o dovada ABSOULTA la treaba asta e ca sistemele audio scumpe au intrare digitala, pe cablu coaxial (doua contacte, cablul arata ca ala care vine de la televiziunea prin cablu) sau prin fibra optica (care e tot digital)

ori in momentul asta (maret) wireless digital au viteze foarte mari, iar in casti partea de audio dupa digital este EXTREM DE SCURTA (milimetrii)

eu am niste casti wireless 7.1 virtual de la Logitech si se aud ABSOLUT STICLA!

| Panamax a răspuns:

Http://stereoplanet.ro/stax_sr_009

Si nu sunt wireless, oare de ce?
N-au avut bani?

| mitzok a răspuns:

Sunt foarte bune. Sennheiser isi tine numele.

| Andreimihaitaureete a răspuns:

Merita. nu compari beats solo 2 cu sennheiser