| 09Ioana09 a întrebat:

De cateva zile nu mi se mai încarca telefonul cum ar trebui. Il tin o noapte întreagă iar dimineata e undeva la 80%. Ce problema ar putea fi?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai sterge din aplicatiile care merg continuu si-ti descarca bateria.

| Adry05 a răspuns:

Cred că e de la încărcător

| Wr3nch a răspuns:

Poate sa fie uzata bateria daca e mai vechi. Uneori si mufa de la cablul de incarcare face figuri, si trebuie unul nou.

| 09Ioana09 explică (pentru Wr3nch):

Telefonul are vreo 9-10 luni de cand e cumpărat

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 09Ioana09):

Daca telefonul tau mai este incă in garantie mergi sa ti l repare, sau sa i ti dea alt telefon sau incarcator, ei la garantie vor depista defectul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o problemă la baterie, cred. Dacă mai este în garanție îl poți duce la reparat, dacă este o problemă cu bateria, o va înlocui cu una nouă și nu vei mai întâmpina asemenea probleme

| nicu991 a răspuns:

Daca ai telefon cu Android poti descarca aplicatia Ampere din GooglePlay si-ti va arăta cu cât incarcă telefonul bateria. Te uiti pe incarcator si compari valoarea data de aplicatie cu inscriptia incarcatorului. Ex.: pe incarcator scrie 5v, 2Ah (2000 mAh) iar aplicatia Ampere iti arată undeva la 1800 mAh, asta inseamna ca incarcatorul este bun, la fel si cablul. Daca nu sunt valori ok ale amperajului, schimbă cablul.

| Boblobobonti a răspuns:

Poate fi problema de conexiune in mufa. După un timp se depune gunoi, praf scame. Iar uneori mai și oxidează. Poți să cureți cu un bețișor foarte subțire din plastic. sau schimba cablul. Încearcă să încarci cu altul

| Eliza1230 a răspuns:

Am pățit fix același lucru, iar după ce am fost la un gsm mi s-a spus ca e din cauza incarcatorului. Cablu imi era bun, în sensul că nu se misca in telefon, însă atunci când îl lăsăm chiar si o noapte la încărcat, dimineata il găseam doar jumate incarcat si se încinta foarte rau. Din cate am inteles, priza incarcatorului nu avea suficientă putere sa încarce, fiind uzata iar cablul incarcatorului, din este mai lung, încarca si mai greu.