| zxzx a întrebat:

De cateva zile se aude un zgomot ciudat in unitatea mea centrala, ca si un CD care se invarte sau ca si cum ar zgaria ceva. Nu se aude mereu, ci 2-3 secunde la cateva minute?
Ce sa fie?

1 răspuns:
| MnereaDarius a răspuns:

Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare, solutia problemei in cazul meu a fost urmatoarea: am desfacut unitatea, am curatat componentele de praf, inclusiv ventilatoarele si in cele din urma am verificat daca sunt conectate cum trebuie (ma refer la componente, circuite etc).