| Matterazzo_Dustin_1998 a întrebat:

De cati Watt are nevoie placa video Nvidia GT 210 pentru a rula (la sursa am 300W).AM vazut ca GT 720 are nevoie de minim 300W, v-a mere pe pc-ul meu? !

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Este indeajunsa acei 300w daca sunt reali. eu am placa video gt 730 si cu un program. putere toatala imi consuma 105w. placa de baza, placa video, monitor, etc

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E simplu.
Bagi placa in calculator si incerci. Daca functioneaza, atunci e suficient. Daca nu porneste sau da rateuri, atunci incerci cu o sursa mai puternica.

| IonutMirel111 a răspuns:

Depinde de procesor si placa de baza. Dar eu cred ca duce, am un gtx 750 ti si un amd fx 8310 si duce

| Matterazzo_Dustin_1998 explică:

Salut,cum adica minim 300W adica pe langa ca, consuma si alte componente minim adica sa am 300W fara componente?

| Salontanul a răspuns (pentru Matterazzo_Dustin_1998):

Da. Uita-te pe primul link si ai sa vezi ca sursa minima recomandata este 300 W. Citeste mai jos unde scrie Recomanded PSU.