| c0pil1n a întrebat:

De ce am aceeasi viteza de net la rds si pe wireless si pe cablu?
Am conectat cablu lan la ps4 pro si la testul de viteza imi arata 70 mbps, am scos cablu si am setat pe wifi si imi da tot 70 mbps.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Testul se face NUMAI pe urmatorul site:
http://speedtest1.rcs-rds.ro

in plus mai e si performanta consolei, daca e in stare sa faca fata la trafic pentru ca NU ARE NEVOIE, sunt multe tari unde 100mbps sunt doar un vis ud si FOARTE SCUMP (in Austria, unde nivelul de trai e pe, pereti, 18mbps costa... 125eu pe luna)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil era reteaua aglomerata din moment ce aveai doar 70 mbps, daca nu ai lucruri la descarcat sau streamuri de Netflix sau alte lucruri care sa-ti intensifice traficul de date, atunci ar trebui sa ai viteza mai mare. Ca ai aceeasi viteza nu spune mare lucru, inseamna doar ca placa de retea a PS4-ului functioneaza bine. Eu prind viteza cu 10 mbps mai mare prin cablu pe laptop, dar din moment ce viteza de wireless e 250 mbps, atunci diferenta nu prea conteaza,