| Domenico a întrebat:

De ce ami sar canalele depe televizor cam adica 52 48

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Ai facut un Quick Scan cel mai probabil si acesta merge cam asa: ai un tabel cu perechi canal-frecventa (ex. 1-100MHz, 2-108MHz - 48-600 MHz - 50-608MHz - 52- 624MHz - ceva in genul, ai prins ideea). Cand face Quick Scan verifica doar din acest tabel si ce are semnal pe frecventa intra in lista de canale rezultate din cautare cu numarul canalului din tabel.

Va trebui sa faci un Full Scan in care o ia din 0.5 MHz in 0.5 MHz si numeroteaza canalele incepand cu 1 pentru primul gasit si apoi incrementeaza cu 1.

| ___FLxN a răspuns:

Cum fac sa numai imi sara si mie canalele ex 3-6 7 8 12 44? prima data i-am dat resetare din fabrica si era ok, apoi am stat ba pe protv care e 27 ba pe bbc eart 120 etc ce sa fac sa fie ca inainte?