| anonim_4396 a întrebat:

De ce apare în pc funcția scoate/eject pentru stickuri usb şi carduri sd? Are ceva dacă scot direct cardul/stickul?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Logic ca are, ca nu a fost adaugata optiunea aia la misto. Daca le scoti din voleu risti sa pierzi date/sa se corupa sistemul de fisiere de pe stick/card si/sau sa se buseasca de tot (soc electric).

| PainTech a răspuns:

Poți să scoți direct dar există un mic risc sa se corupă datele de pe stick sau sa strici stickul, mai ales daca computerul folosește în timpul acela fișierele de pe stick.

| cfrtobias a răspuns:

Nu are nimic, da daca nu iti va aparea alta data trebuie sa ii dai tu altfel sa recunoasca

| Algo098 a răspuns:

E ca si cand scrii ceva pe o foaie si iti trage cineva foaia in timp ce scrii si ramane textul neterminat sau iti mai apare si o linie peste text. Functia scoate/eject ne arata cand nu se mai face scrierea pe stick ca sa il putem scoate atunci cand pe el nu se scrie nimic. Daca il scoatem la intamplare si in momentul acela se scrie ceva, pot sa apara erori in scriere, pierdere de fisiere sau sa se strice de tot stick-ul.