| AndreeaDeeaDs a întrebat:

De ce atunci când scriu un text în word totul merge bine, iar la un moment dat când aplic nota de subsol, la următorul rand mi se subliniază cu rosu?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi dacă îți vin in ajutor aceste sfaturi: https://www.isumsoft.com/......ument.html

| dannyel86 a răspuns:

Sublinierea automata cu rosu se face pentru atentionare.
Fie un cuvant e tastat gresit, fie, in majoritatea cazurilor, scrisul e procesat in alta limba decat cea aleasa.
Asa cum s-a mentionat deja, linia rosie nu se va vedea pe foaie, in caz ca vrei sa scoti textul pe hartie.

| Adrian5575 a răspuns:

Aia se face automat, dar nu o sa apara pe foaie atunci cand imprimi documentul. Incearca sa dai print preview si o sa vezi ca acolo nu apare subliniat.