| Zberk a întrebat:

De ce atunci cand sting telefonul sau il restartez consuma din baterie? De ex din 37% mai am 20%. Am un Samsung galaxy s2 plus

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca bateria a fost folosita in trecut si isi pierde proprietatiile, cu timpul bateria ajunge sa nu se mai incarce deloc fiind nevoia de sustituirea bateriei, sau de schimbul telefonului mobil.

| alex291 a răspuns:

In general când restartezi un telefon bateria creste. Daca vrei sa lungești viata bateriei încarcă-l când are cel putin 30% baterie. Când ai putina baterie si nu ai unde sa-l încarci poți sa faci asa: scoți bateria si o "freci" de par cu partea de unde sunt "tăblițele" alea.