regis
| regis a întrebat:

De ce atunci cand sunt sunat numarul celui care ma apeleaza imi apare uneori in format +40722******, alteori fara prefixul de tara, adica in format 0722******. Mentionez ca e vorba despre aceeasi persoana, de pe acelasi numar si acelasi telefon, in aceeasi zi, la ore diferite.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei cu +40 in fata iti apare cand esti in roaming

8 răspunsuri:
| florinmarius a răspuns:

Deci in principiu numai cosmote are aceasta neregula ca sa zic asa si mie imi displace acest lucru dar nu am ce face cosmoteul isi baga si prefixul tarii cred inainte am patit si eu o zi buna

daniela
| daniela a răspuns:

Depinde de reteaua pe care se face conexiunea

regis
| regis explică:

@daniela - poti sa fii mai explicita? Ai citit si mentiunile mele, sau te-ai grabit sa raspunzi prima?

regis
| regis explică:

Pe mine nu ma deranjeaza ca apare, ci ca uneori apare, uneori nu. Din aceasta cauza uneori mi se afiseaza numele celui care ma suna, alteori nu. Solutia este bineinteles sa le memorez pe ambele in lista de contacte, dar mi se pare stupid si firesc, ma intreb care este cauza.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Mie mi se întâmplă la mesaje. De fiecare dată când primesc un mesaj (indiferent de pe ce reţea) îmi apare acest prefix. Cât despre sunat, nu ştiu, nu mi s-a întâmplat niciodatăhappy

| Lucifer666 a răspuns:

Poate ai savat in agenda telefonului amandoua numerele. cel cu +4 apare la mesaj si poate tu ai salvat numarul din greseala sau nu stiu. Uita-te in agenda si vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai s-ar pute sa fie stricat ceva la tel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat si la un telefon pe vodafone. nu e telefonul stricat. pur si simplu ori le are p-ale lui (sanse mai mici), ori se intampla cand il apelezi direct de la mesaje. orice numar care iti da mesaj iti apare cu +40, poti sa testezi si sa dai apelare si sa te uiti apoi in agenda sa vezi. sau uita-te la numarul celui ce ti-a trimis mesaj direct in inbox daca telefonul tau iti permite, sa vezi ca e cu +40(...)