| JetBlueJet a întrebat:

De ce cand bag cardul de memorie in laptop nu se intampla nimic?
Trebuie "activat', sau ce trebuie sa fac sa vad diferentele?(bagasem unul de 64 GB) big grin

4 răspunsuri:
| elisadaia a răspuns:

încearcă sa apeși pe butonașul de la card e într-o parte și scrie lock si unlock deci intreapta-l spre unlock

| JetBlueJet explică (pentru elisadaia):

Stiu l-am vazut si ma uitam ca "vitelul la poarta noua" la acel butonas si nu stiam ce face.Pai si ca sa il 'deblochez" in ce directie trebuie sa duc butonul ala? (ai idee).Si se presupune ca l-am "deblocat", si il bag in laptop, apoi trebuie sa imi apara ceva?

| elisadaia a răspuns (pentru JetBlueJet):

Da ar trebui sa meargă dacă e deblocat ( în partea de dreapta jos a desktopului sau încerca sa intri direct în my computer )

| K0sti a răspuns (pentru JetBlueJet):

Ia da tu un ochi pe Google si vezi ce face butonasul ala ca sa nu te mai uiti ca vitelul! Indiferent pe ce pozitie e acel buton, trebuie sa-ti vada cardul! Rolul lui e altul!