| NuStiuCeNumePun3456 a întrebat:

De ce cand dau 'delete' la un fisier, nu se duce la cosul de gunoi?

-Windows 10

Nu stiu daca e buna categoria.Dau clasicul Funda;]

Răspuns Câştigător
| cfrtobias a răspuns:

Daca asa ai poate dai la proprietati la cos de gunoi si vezi acolo cum ai

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca dai „detele". Trebuie sa dai delete.

| darrio2007 a răspuns:

Daca ai fisierul pe Desktop, tii click stanga apasat pe el si il tragi pe coș.

| cfrtobias a răspuns:

Dispare cu totul? atunci e sters complet

| NuStiuCeNumePun3456 explică:

Am Rezolvat problema singur, era din cauza ca daca ma duceam la cosul de gunoi -Properties - era setata pe a doua parte adica problema de care am zis.

Inloc sa se duca la cosul de gunoi se stergea permanent.

| cfrtobias a răspuns (pentru NuStiuCeNumePun3456):

Si eu asta am zis, da e bine ca ai gasit si singur de n-ai aflat raspuns pana atunci