| LuciBvvv a întrebat:

De ce cand dau restart la calculator ramane ecranul negru si se tot reseteaza intr-una? Daca il opresc din "restart" si il pornesc din buton porneste normal. De la ce sa fie?

2 răspunsuri:
| UzzY475 a răspuns:

Salut!

Posibil ca o placuta de memorie RAM sa fie pe moarte, încearcă să le încerci pe rând și vezi cum de comporta, daca nu te pricepi, cheamă pe cineva care se pricepe cat de cat. Daca te deranjează atât de tare o poți scoate dar eu nu cred că îți dăunează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simptome de genul la un pc, trebuie vazut de un specialist in calculatoare, la un service specializat.
Pot fi multiple cauze, de la placa de baza, la rami, la procesor, la chipset si etc, nu vad care ar putea fi din prima.