| Paul_Lung_1997 a întrebat:

De ce cand deschid orice film cu BSplayer, Media Player Classic, VLC sau alte programe cu care poti vedea filme se vede doar negru? adica filmul ruleaza si se aude dar nu se vede nimic :/ FUNDA!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In mod normal, vlc e un player care suporta majoritatea formatelor video, de aceea e ciudat ca ai probleme cu vizionarea filmelor prin el. Pentru a identifica problema, incearca sa rulezi filme cu o calitate video diferita (Standard Definition, 720p sau rezolutii mai mari), ca sa intelegi care e sursa. Daca tu rulezi filme fullHD, iar sistemul nu permite, nu ai cum sa le urmaresti. Ma gandeam ca ar putea fi o problema cu placa video, dar, daca poti vedea imagini video pe youtube, atunci nu are cum sa fie o problema hardware.

| Paul_Lung_1997 explică (pentru dannyel86):

Erau unele filmulete gen filmate cu telefonul sau 240, 480, ok o sa incerc si 1080 HD sa vad daca merge

| dannyel86 a răspuns (pentru Paul_Lung_1997):

Cu cat rezolutia e mai mare, cu atat exista sanse ca videoul sa nu se vizualizeze. Testeaza clipurile si vezi cat permite sistemul tau. Dar mergi de jos in sus (240, 480, 720 etc) si nu invers.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Codecuri ai?