| LarissaLary189 a întrebat:

De ce cand imi fac cont nou de Facebook imi cere o poza cu mine si dupa nu ma lasa sa intru in cont ca cica analizeaza contul, si la 2-3 zile imi appare,, cont dezactivat,, asa se intampla mereu cand vreau sa imi fac contul. Cand mi-am facut cont in 2012 nu imi cerea poza, iar acum da. Ce e de facut?

13 răspunsuri:
| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Ai activat contul?

| LarissaLary189 explică (pentru Caba_Ciprian_2000):

Adica? Pur si simplu mi-am facut un cont nou, mi-am bagat e-mailul iar dupa mi-a dat o chestie cu,, confirma e-mailul,, si dupa ce am apasat, mi-a bagat aia cu poza si acum nu am mai bagat ca mi-am mai luat o data teapa asta si dupa dezactiva contul si nici nu apucam sa intru.

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns (pentru LarissaLary189):

Daca ai laptop/pc
Fa-ti un nou cont de Facebook si te duci in setari dai la mobil bagi nr de telefon si il salvezi si primesti un cod pe telefon vezi ca in dreapta este loc unde bagi codul de confirmare

| LarissaLary189 explică (pentru Caba_Ciprian_2000):

Nu am telefon...

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns (pentru LarissaLary189):

Iti trebuie de undeva un nr de telefon pentru ati confirma contul sa nu mai ai probleme

| LarissaLary189 explică (pentru Caba_Ciprian_2000):

Multumesc mult, pot trai si fara Facebook. Sper sa mai mearga vreodata... poate cand imi iau telefon nou. Oricum multumesc.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LarissaLary189):

Ai o optiune pe care trebuie sa o bifezi: "pastreaza logat". Bafta si mult succes!

| LarissaLary189 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Am vazut ca mi-ai dat mesaj, scuze dar nici tie nu pot sa iti raspund....si daca bifez aia pot da mesaj oricui? Unde pot bifa aia?

| LarissaLary189 explică (pentru LarissaLary189):

Morr, am gresit tot mesajul....scuze...

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LarissaLary189):

La setarile Fb. faceam referire! dar nici aici nu poti da mesaj?

| LarissaLary189 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pot da raspunsuri, doar ca nu am citit la ce intrebare ai raspuns, si am dat si eu un raspuns... laughing)

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LarissaLary189):

Suuuper laughing 10+winking

| LarissaLary189 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Morr, am vazut mesajele de la tine dar tu ai dat sa primesti mesaje doar de la utilizatori seniori sau de la nimeni? Incearca sa dai la setari si sa dai ca vrei sa primesti mesaje de la toti membrii TPU. Ca altfel nu iti pot raspunde la mesaje. Ok?